LUDĚK KLÁPA, GIA GG

Restaurování šperků baronky Ulriky von LevetzowLuděk Klápa se vyučil jako zlatník – klenotník v Praze. Tam absolvoval i maturitní studium v oboru uměleckořemeslné práce. Po studiích odcestoval do Anglie, kde dostal místo jako klenotník (diamond mounter) u společnosti T. O’Donoghue - výrobce luxusních diamantových šperků a obchodníka se starožitnými šperky s více než šedesátiletou tradicí sídlící ve vyhlášené klenotnické čtvrti Hatton Garden v Londýně. Mezi jejich zákazníky patřily nejen prestižní klenotnické obchody od londýnské Bond Street až po 5th Avenue v New Yorku, ale také slavné osobnosti a členové královských rodin. Zde pracoval 4 roky pod vedením mistra klenotníka Stana Somerforda. Díky spolupráci s těmi nejlepšími britskými klenotníky se během této doby zdokonalil v technikách výroby šperků, vsazování drahých kamenů, oprav a restaurování starožitných šperků, ale i v hodnocení kvality diamantů a drahých kamenů.

Po návratu do Čech založil klenotnickou společnost LK ATELIÉR a nadále se věnuje výrobě šperků ve své dílně v Benešově u Prahy, kde otevřel i obchod LK ATELIER - ZLATNICTVÍ. Společnost nyní vede se svojí ženou Zuzanou Klápovou, která je zlatnice a diplomovaná specialistka na restaurování kovů. Spolupracuje se Zlatnictvím K v Benešově a ateliérem K. O. V. na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.


Jako zlatník byl členem týmu RNDr. Radka Hanuse Ph.D., který restauroval soupravu šperků baronky Ulriky von Levetzow, patřící mezi 10 nejcennějších zlatnických prací nacházejících se na území České Republiky. Souprava je vůbec největší známou kolekcí velkých broušených českých granátů na světě.


Je absolventem Gemological Intitute Of America, kde získal titul 
GIA Graduate Gemologist.ABSOLVOVANÉ VZDĚLÁNÍ A ODBORNÉ KURZY

  • studium diamantů a drahých kamenů na GEMOLOGICAL INSTITUTE OF AMERICA  - GIA GRADUATE GEMOLOGISTGIA Diamonds Graduate, GIA Colored Stones Graduate                                   
  • vsazování diamantů pod optikou na ALEXANDRE SCHOOL OF OPTICAL SETTING    v Antverpách
  • design šperku na CENTRAL SAINT MARTINS COLLEDGE OF ART AND DESIGN         v Londýně
  • modelování portrétu podle živého modelu na VŠUP v Praze
  • kresba figury podle živého modelu na CITY LIT v Londýně
  • modelování portrétu podle živého modelu na MARY WARD CENTER v Londýně
  • modelování figury podle živého modelu na THE ART ACADEMY v Londýně
  • malba, kresba a modelování na katedře Vv UNIVERZITY KARLOVY v Praze
  • maturitní studium na SOU UMĚLECKOŘEMESLNÉM v Praze
  • studijní obor ZLATNÍK - KLENOTNÍK na SPV ZLATNICKÉM v Praze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace